Menü Kapat

Anime Önerileri; 10 İyi Anime Önerisi

Anime Önerileri; 10 İyi anime önerisi

Bugün  anime önerileri ile karşınızdayım, burada benim kendi izlediğim ve içlerinden beğendiğim animeler yer almakta, elbette ki daha iyi olup ancak benim izlemediğim animelerde vardır bu yüzden sevdiğiniz bir tanesi listede yok diye bana kızmayın 🙂

Aralarında herhangi bir sıralama yapmadık, sadece izlerken keyif aldığımız animeleri listeledik. Karşınızda anime önerilerim;

 

Death Note

Daha önce hiçbir anime izlememiş insanların genelde başlangıç animesi Death Note’dur. Bunun sebebi ise herkesin sıklıkla önermesi ve çok olumlu yorumlar almasıdır. Benim izlediğim animeler arasında da çok sevdiklerim arasındadır ki birden fazla kez de izlemişimdir.

Death Note Konusu: Light Yagami derslerinde çok başarılı ve çevresi tarafından tanınan bir lise son sınıf öğrencisidir.Hayattan ve dünyanın bu düzeninden sıkılmış olan Light, dünyanın çürümüş olduğu görüşündedir. Bir gün okulda olduğu zaman içerisinde gökten bir defter düştüğünü gören Light, ders çıkışında defterin üzerinde Death Note yazdığını farkeder ve defteri alır. Defterin ilk sayfasında; deftere adı yazılan kişinin 40 saniye içinde öleceği yazmaktadır. Light tabi ilk sefer bunlara inanmaz ancak daha sonrasında  haberde gördüğü suçlu birisinin adını yazarak işe yaradığını görür. Böylelikle bu çürümüş dünyaya bir düen getirmeye karar vererek suçluların ismini deftere yazmaya başlar. Tam bir tanrı kompleksi olan Light yeni suçsuz dünyanın tanrısı olmayı hedefler. Ancak işler beklediği kadar kolay olmayacaktır.

İzleyene bir kez daha izleme isteği veren 37 bölümden oluşan bu anime birçok kişinin akıllarına kazınmış animeler arasında yer almakta. Ve eğer henüz izlemediyseniz hiç düşünmeden başlayabileceğiniz bir animedir.

death note anime önerileri

 

One Punch Man

Zevk için kahramanlık yapan adam Saitama…

One Punch Konusu: Saitama eğlencesine kahramanlık yapan bir insandır ve kimse tarafından tanınmayan, saygı görmeyen birisidir. Ancak o kadar güçlenmiştir ki hem saçları dökülmüş hem de animenin isminden de anlaşılacağı üzere her canavarı tek yumrukta öldürebilmektedir. Bundan çok sıkılan Saitama kendisine denk güçte bir rakip istemektedir. Bir gün Genos isimli bir cyborg Saitama’nın gücünü görerek onun öğrencisi olmak ister. Genelde bu ikilinin canavarlar peşinde koşturduğu bu anime birçok kişinin en sevdiği animeler arasındadır. İlk sezonu Netflix’te bulunmasına rağmen 2. sezonu Netflix’te yok. Vakit geçirirken hem gülüp, eğlenmek için birebir olan bir animedir.

 

 

My Hero Academia

Yine kahramanlık ve canavar konusu üzerine bir anime izlemek istiyorsanız eğer My Hero Academia tam size göre.

My Hero Academia Konusu: Artık dünyanın yüzde 80’lik kesimi özel yeteneklere sahip olarak doğarken, sadece yüzde 20’si normal doğmaktadır ve dışlanmaktadır. Hikayemiz Midoriya İzuku adlı baş karakterimizin hiçbir yeteneğe sahip olmaması ve sürekli dışlanıp, zorbalığa uğramasını ama buna rağmen bir gün kendisinin de kahraman olmak istemesini anlatıyor. En güçlü kahraman olarak anılan All Might adında ve yaratıklarla savaşırken sürekli gülen bu adam Midoriya’nın idolüdür. Hep All Might gibi olmak isteyen Midoriya bir gün onun güçlerine sahip olacak ve herkesin çok istediği o kahramanlık okuluna giriş yapabilecektir.

2016 yılında çıkmış toplamda 4 sezon olan bu anime çıktığı günden bu yana çok fazla kişinin beğenisini toplamıştır. Şuan Netflix’te de bulunmaktadır. 5.sezonu 27 Mart’ta çıkacaktır.

my hero academia

 

Fairy Tail

Bir çok seveni bulunan Fairy Tail bir o kadar da sevmeyeni bulunan bir animedir. Bunun sebebine az sonra değineceğim.

Fairy Tail Konusu: Büyücülerin olduğu ve bu büyücülerin birer loncaya mensup oldukları bu dünyada, Magnolia şehrinin en güçlü loncaları arasında yer alan Fairy Tail’in başından geçen maceralar anlatılıyor. Baş karakterlerimizden birisi olan Lucy, Fairy Tail loncasına katılmak istemektedir ve İgneel adında bir ejderhayı arayan Natsu ile yolları kesişir. Natsu, Fairy Tail loncasındandır ve Lucy de bu sayede loncaya katılır. Dostluk ve arkadaşlık gibi olayların ön planda olduğu bu animede değişik büyü tarzlarını ve her karakterin hikayesini ayrı ayrı izlerken keyif alıyorsunuz. Sizi güldürüp eğlendirmeyi başarabiliyor. Peki neden sevmeyeni de var dedik. Bunun sebebi ise arkadaşlık duygusunun fazla abartı bir şekilde işlenmiş olmasıdır. Ama her yapımın iyi ve kötü yanları vardır, eğer buna çok fazla takılmazsanız gayet güzel, eğlendiren bir animedir. Bölüm sayısını tam olarak hatırlamasamda 340-350 bölüm civarlarındaydı.

fairy tail

 

Fate-Zero

Birçok farklı Fate serisinin bulunduğu bu yapım kendi aralarında benim fikrimce ve hatta çoğu kişiye göre en başarılı olanlardandır. Toplamda 25 bölüm olan bu anime Netflix’te bulunmaktadır.

Fate Zero Konusu: Yine büyücülerin olduğu bu animede her 60 yılda bir ortaya çıkan ve kazananın her istediğini gerçekleştiren bir kutsal kase bulunmaktadır. Büyücüler bu savaş için efendi konumundadırlar ve geçmişte yaşamış olan ünlü kahramanları ve kralları hizmetkar statüsünde kendi savaşçıları olarak çağırırlar. Savaş başladığında ise son kalan kişi kazanan olacaktır.  Güzel bir hikayeye sahip olmasının yanında ilk bölüm biraz uzun ve biraz karakterleri tanımamız şeklinde geçiyor. İlk bölümden vazgeçip bırakmazsanız sizi devamında güzel aksiyon ve dövüş sahneleri bekliyor olacak. Ben izlerken keyifle izlediğim bu animeyi sizlere de tavsiye ederim.

fate zero

 

Fate Stay Night: Unlimited Blade Works

Fate Zerodan sonrasını anlatan bu anime 13 bölümlük 2 sezondan oluşmaktadır. Bir önceki seri gibi savaşlı olan bu anime izlemeye değer bir animedir.

Fate Stay Night: Unlimited Blade Works Konusu:  Fate Zerodan sonra yaşanan ve önceki kutsal kase savaşından sonra neler yaşandığını anlatan bu anime Shirou Emiya’nın başından geçenleri bizlere sunmaktadır. Bir önceki kutsal kase savaşından sonra büyücü ve efendi olarak seçildiğinden habersizdir. Bu savaşla birlikte Shirou’nun hayatta kalmaya çalıştığını ve büyü gücünü tamamen öğrenmesini görmektesiniz.

 

Kuroko no Basket

Araya bir tane de spor animesi sıkıştırmazsak olmaz.

Kuroko no Basket Konusu: Mucize Nesil adı verilen oyuncular bulunduran ve bu sayede Japonya’nın en iyisi olan Teiko ortaokulu basketbol takımı herkese karşı ezici üstünlüğüyle galip gelmektedir. İçerisinde özel oyuncuların bulunduğu bu takım liseye geçtikleri zaman dağılır ve her Mucize Nesil oyuncusu farklı bir liselere gider. Mucize Nesil’in hayalet 6. adamı olarak anılan Tetsuya Kuroko ve Mucize Nesil’i geçmek isteyen Kagami Taiga, Seirin Lisesinin yeni gölgesi ve ışığı olacaktır. Böylelikle diğer Mucize Nesil oyuncularına birlikte meydan okuyan bu ikili bakalım şampiyon olabilecekler mi?

Benim geçtiğimiz günlerde bitirdiğim bu anime gayet izlemesi keyif veren, sevdiğim bir anime olarak yerini aldı. Toplamda 3 sezon ve her sezon 25’er bölümden oluşuyor. Last Game adında bir filmi de bulunuyor.

Eğer daha detaylı öğrenmek isterseniz Kuroko no Basket İnceleme yazımıza buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

kuroko no basket

Attack on Titan

Son sezonunun çıkmasıyla birlikte 4 sezon olmuş ve hayranlarının tekrardan yükselmesine sebep olmuştur. IMDb’de oldukça yüksek puanlar alan ve izleyicilerinin övgülerini toplayan Attack on Titan başarılı bir yapımdır.

Attack on Titan Konusu: 9.yüzyılda devlerin istilasına uğrayan yeryüzü ve insanlık kendilerini 3 bölümden oluşan duvarlara kapatmıştır. Bu duvarlar içinde hapis kalmış ve yaşamaya çalışan insanların yaşamı aynı zamanda baş karakter olan Eren Yeager’in keşif birliğine katılıp yaşayan bütün devleri öldürmek istemesi konu ediliyor. Oldukça aksiyon dolu olan bu animeyi izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Eğer Attack on Titan incelememizi okumak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca Attack on Titan fandomuna ulaşıp daha fazla bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

attack on titan sezon 4

Demon Slayer

26 bölümden oluşan bu anime oldukça yeni bir yapım ve izleyicileri tarafından sevilmektedir. IMDb’den yüksek puanlar almıştır. Eğer siz de aksiyon ve kılıç temalı animeleri seviyorsanız bu animeye göz atmalısınız ayrıca aksiyonun yanında komik ve eğlenceli zamanlara da yer ayrılmaktadır.

Demon Slayer Konusu: Dağlarda yaşayan ve geçimini zorlukla geçindiren bir ailenin çocuğu olan Tanjiro kış zamanı geçinebilmek için köye kömür satmaya gitmiştir. Köyden döndüğünde bütün ailesinin bir iblis tarafından katledildiğini gördüğünde çaresiz bir şekilde kalmıştır. Kız kardeşinin iblis kanı ile etkileşime girdiğini ve iblise dönüştüğünü görür. Bu yaşananlardan sonra bir iblis avcısı tarafından eğitilen Tanjiro iblis avcısı olur ve iblise dönüşen kız kardeşini tekrar insan olması için yollar arar.

Akame ga Kill

24 bölümden oluşmaktadır ve aksiyon dolu bir animedir. Kısa süre içerisinde bitirip eğlenebilirsiniz.

Akame ga Kill Konusu: Akame ga Kill baş karakteri olan Tatsumi adındaki köyde yaşayan bir çocuğu konu edinmektedir. Köyüne para getirmek için merkeze giden Tatsumi zenginlerin nasıl pislik ve kötü insanların olduğunu anlar ve Night Raid adı verilen suikastçilerin arasına girer. Bu suikastçilerin amacı çürümüş yönetimi düşürmek ve yerine güçlü ve adaletli bir sistem getirmektir. Devletin başında küçük bir çocuk vardır ve bu çocuk vezir tarafından kötü yönlendirilip halkın acı çektiğinden habersizdir.

akame ga kill

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir