Menü Kapat

Attack on Titan İnceleme; Attack on Titan Sezon 4

Shingeki no Kyojin ingilizce adıyla Attack on Titan , 9.yüzyılda geçen ve yeryüzünün devlerin istilası altında olduğu bir animedir. Attack on Titan’ın genel konusundan bahsetmek gerekirse nereden geldiği bilinmeyen devlerin yeryüzünü istilası ile insanlığın 3 bölümden oluşan duvarlara kendilerini kapatmasını ve keşif birliği adı verilen birliklerin bu devlerlerle mücadelesini konu almaktadır.

attack on titan

Spoilerlı İnceleme

Baş karakter olan Eren Yeager’in annesi Grisha Yeager’i Dev Titan ve Zırhlı Titan’ın yapmış olduğu saldırıdan sonra kaybetmesi üzerine tehlikenin içerisine giren keşif birliğine katılmaktadır. Sonrasında ise devlerin tekrar saldırması üzerine çoğu asker ölmektedir. Bu saldırıdan sonra devlere yem olan Eren Yeager önceki zamandan babasının kendisini dev yaptığından habersizdir. Deve yem olduktan sonra deve dönüşen Eren, bilinci kayıp bir şekilde diğer devlere karşı gelmiş ve devler hakkında bilinmeyen birçok şeye açıklık getirmiştir.

3.sezonda çoğu şeye açıklık getiren Eren, 9 özel devin nesilden nesile aktarıldığını göstermektedir. Sahip olduğu dev gücünü babasını yiyerek sahip olan Eren, gücünü insanlığa yardım etmek ve bütün devleri öldürme isteğine sahip olarak kullanmaktadır. Zırhlı titan ve Dev titan’a sahip olan insanlar Eren’in sahip olduğu kurucu dev gücü yüzünden Eren’i kaçırmaya çalışmaktadırlar. 3.sezonun sonlarına doğru her şeye açıklık getirilmiş ve 4.sezonda büyük bir savaş olacağı belli olmuştu.

Attack on Titan 4.Sezon

3.sezondan sonra aradan 4 yıl geçmesini ele alan 4.sezon denizin ötesinde olan Marley adındaki başka bir ülkede neler yaşandığını ve bilinmeyen çoğu şeyin ne olduğunu göstermektedir. Aslında yıllar önce insanları deve çevirerek onları Eren’in olduğu ülke olan Paradis Adasına yollamış ve Zırhlı titan ve Dev titanı görev için oraya göndermişlerdir. Bunun üzerine bu gerçekleri öğrenen Eren, Marley ile savaşa girerek katliam yapmıştır. 4 yıl içinde Eren ve keşif birliği arasında neler yaşandığını bilmesekte keşif birliğinden yardım istemiş ve savaş çekici titanı ile ve diğer birçok titan ile savaşan Eren, savaş çekici titanını yiyerek onun gücünü almıştır. Savaştan sonra keşif birliğinin yardımı ile Marley’den ayrılan Eren ne olduğu bilinmese de hapse atılmıştır.

Bu olaylardan sonra Paradis adasının Eren’in sahip olduğu dev gücünü ve kurucu titan’ın gücünü başka bir insana aktarılmasını istemesinin üzerine Eren hapisten kaçmış ve bir örgüt kurarak hükümete karşı savaş çıkarmıştır. Bu olanlardan sonra ise 13.bölümde Eren, Mikasa ve Armin’in olduğu bir odada Erenin konuşmak istemesiyle bitiyor.

Kısaca Attack on Titan’ın hikayesi böyledir. Bu animenin birçok detayı bulunmaktadır bundan dolayı bu yazımızda bütün her şeye değinemeyeceğimiz için animeyi izlemenizi tavsiye ederiz.

Attack on Titan Toplamda Kaç Bölüm?

  • 1.Sezon 25 bölüm
  • 2.Sezon 12 bölüm
  • 3.Sezon 25 bölüm
  • 4.Sezon 16 bölüm olacak şekildedir

Ayrıca Attack on Titan’ın imdb puan 8.9 dur. Böylece görebileceğiniz gibi Attack on Titan gayet güzel bir anime ve izlemeye değerdir.

Eğer bir önceki haberimiz olan Netflix haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Eğer Attack on Titan hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayarak Attack on Titan fandomuna gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir