Menü Kapat

Fairy Tail İnceleme

Fairy Tail İnceleme

Günümüzde animeler iyice popüler hale gelmeye başlayan, genelde 20-30 dakikalık bölümlerden oluşan Japon çizgi dizileridir. Bugün birlikte pek çok kişi tarafından bilinen Fairy Tail animesinin yorumlamasıyla karşınızda bulunmaktayız.

fairy tail

Fairy Tail Konusu

Büyücülerin nam saldığı dünyada; insanlar çeşitli sorunlarını para karşılığında, belirli loncaya mensup büyücülere görev şeklinde çözdürmektedir. Birçok iyi ve kötü loncanın bulunmasının yanında hikaye, Magnolia şehrinin en güçlü loncaları arasında yer alan Fairy Tail’ın başından geçen maceraları anlatıyor.

İlk bölümlerde baş karakterlerimizden birisi olan Lucy, Fairy Tail loncasına katılmak istemektedir ve İgneel adında bir ejderhayı arayan Natsu ile yolları kesişir. Natsu, Fairy Tail loncasındandır ve Lucy de bu sayede loncaya katılır. Bu şekilde başlangıç yapan hikaye, karakter ve olaylar gelişimiyle birbirini takip etmektedir.

Fairy Tail İyi Bir Anime Mi?

Gel gelelim Fairy Tail iyi bir anime mi ? Çok fazla seveninin olduğunu söylemek yanlış olmaz ancak bir o kadar da sevmeyenin olduğunu söylemekte fayda var. Peki bunun sebebi nedir ?

Birçok farklı büyüler ve karakterler görüyoruz, bunlardan bazılarının karakter gelişimi ve hikayesi çok güzel işlenmişse bile bazıları gerçekten komik derecede kötü işlenmiş ya da heba edilmiş denilebilir. Özellikle bazı kötü karakterlerin gücünü fazlaca abartıyorlar ve ana karakterden tek yiyor. Bu ilk başlarda çok fazla gözünüze batmıyor çünkü gerçekten iyi savaşlar olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Ancak sürekli sürekli iyi tarafta olanların, arkadaşlık duygusu adı altında bir anda güçlenip, kötü karakteri teklemesi pek hoş bir durum değil.  Ana karakterlerden kimsenin ölmeyeceğini, savaşın kazananının kim olacağını daha başlamadan biliyorsunuz ancak yine de kendini bir şekilde izletiyor. Zaman zaman esprileriyle, zaman zaman savaşlarıyla sizi sonucunu bilseniz dahi içine çekmeyi başarabiliyor. Toplamda 300 küsür bölüm sayısı bulunmakta ve finalini yapmıştır, ayrıca devam eden Fairy Tail 100 Year Quest adında mangası da bulunmaktadır. Çizimlerini ve animasyonlarını gayet başarılı  bulduğum bir animedir. Sizi şaşırtacağı fazlaca olaylar da olacaktır. Özet geçmek gerekirse, büyük sorunlarına rağmen izlenebileceğini düşündüğümüz, ortalama kalitede bir animedir.

Fairy Tail Karakterleri

Natsu Dragneel

natsu dragneel

Lucy Heartfilia

Lucy Heartfilia

Gray Fullbuster

Gray Fullbuster

Erza Scarlet

Erza Scarlet

Happy

fairy tail happy

Bunun yanında daha birçok karakter bulunmaktadır…

Bir önceki yazımız olan son zamanlarda çıkmış en iyi 10 film için buraya tıklayabilirsiniz.

Fairy Tail viki sayfasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir