Menü Kapat

Geforce Now; Geforce Now Nedir

Geforce Now, Nvidia’nın sahip olduğu internet üzerinden yüksek sistem gereksinimi olmadan bulut veri tabanı ile istediğiniz gibi oynayabileceğiniz bir oyun yayın servisidir. 2013 yılında beta versiyonuyla piyasaya sürülen Geforce Now tanıtılmasından bu yana geliştirilmektedir. 2015 yılında tam versiyonuyla çıkış yapmıştır ve hem ücretsiz hem de ücretli paketi bulunmaktadır.

Geforce Now’ın sistemsel özelliğinden bahsetmek gerekirse güçlü bir internete sahipseniz hiçbir gecikme veya takılma olmadan herhangi bir oyunu en iyi ayarlarda yüksek fps (saniye başına kare) ile oynayabilirsiniz. Her gün yeni oyunlar eklenmekte ve gün geçtikçe oyun uyumluluğunu arttırarak kendisini geliştirmekte ve sıkıntıları ortadan kaldırmaktadır.

Geforce Now Türkiye Fiyatı

Geforce Now geçtiğimiz günlerde Türkiye paketi açıklandı ve bu paket ile isterseniz aylık veya 3 aylık olarak satın alabilirsiniz. Eğer satın almak istemezseniz de ücretsiz versiyonu bulunmaktadır. Geforce Now kullanarak sadece iyi bir internetle hiçbir sistem gereksinimine ihtiyaç duymadan istediğiniz bir şekilde oyun oynayabilirsiniz.

Geforce Now Türkiye Fiyatı

Buradan da görebileceğiniz gibi Geforce Now Türkiye fiyatları bu şekilde bulunmaktadır. İsterseniz her ay 75 TL ödeyebilir isterseniz de 3 aylık paketi satın alıp 150 TL ödeyerek aylık 50 TL’ye kullanabilirsiniz. Eğer bu fiyatlar sizlere pahalı geliyorsa Nvidia’nın yabancı versiyonunu VPN indirerek kullanırsanız Dolar veya Euro cinsinden ödeme yaparak daha ucuz bir şekilde sahip olabilirsiniz. Fakat bu yabancı sunucuya bağlanacağı için oyunlarda biraz daha gecikme olabilmektedir ancak bu o kadar büyük bir gecikme değil.

Geforce Now Sistem Gereksinimleri

Bulut tabanlı bir oyun yayın sistemi olduğundan bahsetmiştik. Peki bu oyunları oynayabilmek için sistem gereksinimleri nelerdir ve ne kadar hızlı bir internet bağlantısı gerekmektedir. İlk olarak bu sistemi kullanabilmek için bir bilgisayara ve gelen görüntüyü yansıtmak için bir monitöre ihtiyacınız bulunmaktadır.

 • Windows bilgisayarlar için 64Bit Windows 7 ve üzeri sistemler
 • Minimum 2.0 Ghz çift çekirdekli işlemci
 • 4 GB RAM kapasitesi
 • DirectX 11 ve üzeri versiyonlarını destekleyen ekran kartları
 • NVIDIA GeForce 600 ekran kartı serisi ve üzeri
 • AMD Radeon HD 3000 ekran kartı serisi ve üzeri
 • Intel HD Graphics 2000 ekran kartı serisi ve üzeri
 • macOs kullanan bilgisayarlar için macOs 10.10 ve üzeri
 • Android cihazlar için 2GB Ram, Android 5.0, OpenGL ES3.2 ve üzeri 
 • 720p 60FPS için en az 15Mbps, 1080p 60 FPS için en az 25Mbps internet hızı
 • Kablolu internet bağlantısı (Ethernet) ya da 5 GHz kablosuz modem

Bu sistem özelliklerine bakarak da anlayabileceğiniz gibi oldukçta makul ve düşük bir sistem gereksinimi gerektirmektedir. Tek sıkıntı internet hızının iyi olup olmaması. Eğer internet hızınız bu sistem gereksinimlerini karşılayabilecek bir seviyedeyse alıp istediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

Geforce Now Oyunları

Satın aldınız veya ücretsiz versiyonu denemek istediniz ancak hangi oyunları desteklediğini merak ediyorsanız buraya tıklayarak Nvidia’nın resmi sitesinden bütün hepsini öğrenebilirsiniz. Bu oyunlar zaman zaman değişiklik gösterebilmektedir. Nvidia bazı oyunları silebilir ya da bazı yeni oyunlar ekleyebilir. Bu oyunları oynayabilmek için Steam, Origin ya da Epic Games gibi hesaplarınızı bağlamanız gerekmektedir. Gelelim popüler olan bazı oyunlara bunlar şu şekildedir;

 • Red Dead Redemption 2
 • The Witcher 3: Wild Hunt
 • Mount & Blade II: Bannerlord
 • Detroit: Become Human
 • Death Stranding
 • Cyberpunk 2077
 • Battlefield V
 • Watch Dogs Legion

Geforce Now İndirme

Bu yayın platformunu indirmek için öncelikle Nvidia’nın resmi sitesine gitmeniz gerekmektedir. Buraya tıklayarak Nvidia’nın resmi indirme sitesine gidebilirsiniz. Bu siteye girdikten sonra cihazınızı seçerek istediğiniz şekilde indirebilirsiniz. İndirdikten sonra kendinize bir hesap açarak ya da var olan hesabınıza giriş yaparak sahip olduğunuz oyunları oynayabilirsiniz. Sahip olduğunuz oyunları oynamak için oyun platformunu ( Steam, Origin, Epic Games ) hesabınıza bağlamanız gerekmektedir.

Ayrıca belirtmek gerekirse ücretsiz versiyonu bulunan bu platformda 1 saatlik sınırınız bulunmaktadır. Bu 1 saatlik oturumunuz sonlandıktan sonra tekrar oynamak için sıraya girmeniz gerekmektedir. 1 saatlik bu oturumlarda hiçbir şekilde sınır bulunmamaktadır sadece sıra beklemeniz gerekiyor.

Bu yazımızda sizlere Geforce Now hakkında nasıl indirebileceğiniz; sistem gereksinimleri; oyunları; fiyatı ve ne olduğuyla ilgili bilgiler verdik. Eğer daha fazla bilgi öğrenmek istiyorsanız Google’da arama yapabilir ya da Nvidia’nın resmi sitesine giderek bulunan bütün bilgileri öğrenebilirsiniz. Bunların yanında eğer bir önceki haberimizi okumadıysanız buraya tıklayarak WandaVision incelememizi okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir