Menü Kapat

Netflix Dizi Önerileri

Netflix Dizi Önerileri; İyi Netflix Dizileri

Daha önce anime öneri listesi hazırlamıştık. Aynı şekilde yine bizim izlediğimiz ve beğendiğimiz dizilerden Netflix’ten ulaşabileceklerinizi listeledik.

Breaking Bad (2008)

breaking bad netflix

Walter White, 50 yaşında lisede kimya öğretmeni olan bir adamdır. Ayrıca maddi zorluklar nedeniyle oto yıkamada da çalışmaktadır. Kendisine ölümcül türden akciğer kanseri teşhisi konulduktan sonra çok kısa bir ömrünün kaldığını öğrenir. Şans eseri, eski öğrencisi Jesse Pinkman’ın metamfetamin işinde olduğunu öğrenen Walter White onunla birlikte işe koyulacaktır. Ailesine yüklü miktarda para bırakıp onların rahat etmesini istemesi sebebiyle girdiği bu iş çok geçmeden sevdiği bir iş haline gelecek ancak yanında getirdiği belalar da kendisini ve ailesini zor durumlara sokacaktır. 

Toplamda 5 sezon olan dizinin ilk bölümü 2008 yılında yayınlanmış olup, son bölümü de 2013 yılında yayınlanmıştır. Ayrıca El Camino adında devam filmi ve Better Call Saul adında Spin Off dizisi bulunmaktadır.

Amerikan yapımı olan bu dizi neredeyse herkesin adını en az bir kez duyduğu ve çok sevilen bir yapım haline gelmiştir. İmdb puanı 9.5 olan dizi pek çok ödül de kazanmıştır. Bu dizi birçok insan için Netflix’in en iyi dizisi niteliğindedir.

Sezon Sayısı: 5 

Toplam Bölüm Sayısı: 59

Prison Break (2005)

prison break

Lincoln Burrows, işlemediği bir suçtan dolayı hapiste olan ve dahası idama mahkum edilmiş birisidir. Başkanın kardeşini öldürmekle suçlanan Lincoln’un idam zamanına az bir süre kaldığında, abisinin suçsuz olduğuna inanan Michael Scofield, onu hapishaneden kaçırmak için planlar yaptıktan sonra kendisini de aynı hapishaneye attırır. Başarılı bir mühendis olan Michael bu hapishane kurulurken planını yapan mühendislerden birisidir. Hapishanenin krokisini vücuduna dövme olarak yaptıran Michael içeriye girdiği andan itibaren planını uygulamaya başlamıştır. Ancak her şeyin planlandığı gibi gitmeyeceği de aşikardır.

Amerikan yapımı ve 8.3 İmdb’ye sahip olan bu dizi de birçok ödül kazanmıştır. Çoğu insan Netflix’te bulunan Breaking Bad ve bu dizi arasında kalmaktadır. Gerçekten çok iyi yapımlardır.

Sezon Sayısı: 5

Toplam Bölüm Sayısı: 90

Dark (2017)

dark

Bilim kurgu türünde ve insanların beynini yakan türden bir dizi olduğu çoğu insan tarafından bilinen bir dizidir. Alman kasabası Winden’de iki çocuğun kaybolması üzerine gelişen olayları anlatır. Zaman yolculuğu ve radyoaktif sızıntılar temasının işlendiği dizi başdöndürücü bir olay akışına sahip. İnsana gerek müzikleri gerek karanlık teması olsun zaman zaman gerilim yaşatan bu dizimiz kısa zaman içerisinde pek çok insanın beğenisini kazanmıştır. İmdb puanı ise 8.8’dir.

Sezon Sayısı: 3

Toplam Bölüm Sayısı: 26

The Umbrella Academy (2019)

umbrella academy

Dünyanın çeşitli yerlerinde hiçbir belirtisi olmadığı halde bir anda doğum yapan 43 kadın, özel güçlere sahip çocuklar dünyaya getirmişlerdir. Zengin bir adam olan Reginald Hargreeves bu çocuklardan 7 tanesini bulup evlat edinebilmiştir. Şemsiye Akademisinde bu çocukları büyük baskılarla eğitir ve banka soygunları vs. gibi yerlere olay anında göndererek kahraman olmalarını sağlar. Büyüdükleri zaman her biri farklı yerlere giden bu kardeşler babalarının ölümüyle tekrar bir araya gelecek ve babalarının ölümünün ardındaki gerçeği arayacaklardır. Uzun zaman önce kaybolan 5 numaranın geri dönmesiyle ise ortalık iyice karışacaktır.

İlk sezonu 2019 yılında çıkan bu dizi daha çok Macera/ Fantastik/ Aksiyon türündedir. İmdb puanı ise 8.0’dır.

Sezon Sayısı: 2

Toplam Bölüm Sayısı: 20  (Daha henüz bitmemiş bir dizidir. 3.sezon onayını almıştır.)

How to Get Away with Murder (2014)

how to get away with murder

Suç, gizem, dram kategorilerinde olan ve izleyiciyi bitmeyen merak duygusuyla sürekli diğer bölümü açmaya zorlayan bir yapım. Genel olarak Annalise Keating adında ve Middleton Üniversitesi’nde saygın bir ceza hukuku profesörüdür. Aynı zamanda ceza savunma avukatlığı yapmaktadır. Her sene dersini alan öğrencilerden en iyi 5 tanesini seçerek kendi ekibini kurar ve davalarda beraber çalışırlar. Ancak öğrencileri bir cinayet olayına karışınca hayatları artık eskisi gibi olmayacaktır.

İmdb: 8.1

Sezon Sayısı: 6

Toplam Bölüm Sayısı: 90

The Witcher (2019)

the witcher

Ünlü bir kitap uyarlaması olan The Witcher, yüzyıllardır süren barışın ardından elfler ve cüceler arasındaki savaş patlak verir. Yalnız yaşamakta olan Geralt bir canavar avcısıdır ve geçimini bu şekilde sağlamaktadır. Büyücülerin, cadıların ve yaratıkların bulunduğu bu evrende Geralt kendisiyle lanetlendiğini düşündüğü bir kız çocuğunun doğumunu beklemektedir. Yıllar sonra bu kız çocuğu prenses olacak ve yolları kesişecektir. Ayrıca çok güçlü bir büyücü ile de yolları kesişecek ve bu üçlünün hikayeleri bize soluksuz seyir keyfi verecektir.

İmdb: 8.2

Sezon Sayısı: 1

Toplam Bölüm Sayısı: 8 (Dizinin 2. sezonu beklenmekte)

Lucifer (2016)

lucifer

Cehennemi yönetmekten sıkılan Lucifer, oradaki tahtını boş bırakıp dünyaya gelmeye karar verir. Ortalıkta ben şeytanım diye gezerek hiç kimseden kimliğini saklamasa bile kimse ona inanmamaktadır. Lux adında özel bir gece kulübünü işleten Lucifer, Dünya’da tanıştığı Dedektif Chloe Decker ile birlikte ortak olup suçluları yakalamaya başlarlar. Ancak melek kardeşleri onu cehenneme geri dönmeye ikna etmeye çalışacak, rahat bırakmayacaklardır. 8.1 imdb puanına sahiptir.

Sezon Sayısı: 5

Toplam Bölüm Sayısı: 75 (6.sezonu çıkacak.)

The Queen’s Gambit (2020)

queens gambit

Bir mini dizi olan bu 7 bölümlük yapım Elizabeth Harmon adında ailesini kaybetmiş küçük bir kızın hayat hikayesini anlatır. Ailesini kaybettikten sonra yetimhaneye yerleştirilen Harmon oradaki hademe sayesinde satranç öğrenir. Bir aile tarafından evlat edinildikten sonra ise satranç turnuvalarına katılmaya başlayan Harmon çok hızlı bir şekilde turnuvalarda yükselir. Aynı zamanda alkol bağımlılığı ile de mücadele etmeye çalışan ve tam bir satranç dehası olan bu hikayenin içine adeta dalış yapıyorsunuz. Kısa sürede Netflix’in en tanınan dizileri arasında kendine yer bulmayı başarabilmiş The Queen’s Gambit, pek çok insan tarafından da olumlu yorumlar almıştır.

İmdb: 8.6

Sezon Sayısı: 1 (Mini dizi)

Toplam Bölüm Sayısı: 7

Peaky Blinders (2013)

peaky blinders

İngiltere birinci dünya savaşından henüz çıkmışken, Peaky Blinders adlı çeteyi ele alan bir dizidir. Bu çete şapkalarının altına gizlediği jiletlerle insanların gözlerini kör etmeleriyle ünlü bir çetedir ve çetenin başında Tommy olarak bilinen Thomas Shelby vardır. Geçimlerini daha çok at yarışı ve soygunlar üzerinden sağlayan çete halkın üzerine büyük bir korku salmıştır. Daha çok suç/drama türünde olan ve konusu bir çete lideri ile yeni görevlendirilmiş olan dedektif arasında geçer. İlerleyen bölümlerde savaş sonrasında İngiltere halkının nasıl parçalandığını anlatıyor. Bölümler ortalama 50-55 dakika civarında olup toplamda 30 bölüme sahiptir. Eğer başlamayı düşünüyorsanız çok vaktinizi harcamayacak, tadında bir dizidir.

İmdb: 8.8

Sezon Sayısı: 5

Toplam Bölüm Sayısı: 30 (6.sezon çıkacak)

Vikings (2013)

vikings

Barbar bir topluluk olarak tanınan Vikingler’den, Ragnar Lothbrok ve oğlunun yaşadıklarını anlatan bir hikayeye sahip. Ragnar’ın sıradan bir çiftçiyken yükselişini izlemekle kalmıyor aynı zamanda arkadaşı Rollo ile geçirdiği maceraları da izleme fırsatı buluyoruz. Aynı zamanda karısı Lagertha ve oğlu Bjorn ise kendisine güç veren önemli karakterler arasında yerini alıyor. Savaş stratejileri ve denizlerdeki duyguları insana kusursuz bir şekilde geçiriyorlar. Kan, savaş, güç gibi kavramları gözler önüne seren bu yapımın imdb puanı ise 8.5’tir.

Sezon Sayısı: 6

Toplam Bölüm Sayısı: 79

——————————————————————————————————————————————————

10 tane izleyip beğendiğimiz dizilerden öneri listesi hazırladık. Kesinlikle sıralama olmadığını tekrardan belirtmek de isterim. Elbette ki daha yazmadığımız pek çok dizi bulunmakta o yüzden eğer bu seriyi sevdiyseniz ve devamının gelmesini isterseniz yorum yapmayı unutmayın. Keyifli izlemeler.

Netflix’ e girip bu dizileri izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca bir önceki haberimiz olan steam indirimlerini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir