Menü Kapat

Netflix Şifre Paylaşmayı Engelleyen Yeni Bir Özellik Getirmeye Hazırlanıyor

Netflix’ten Şifre Paylaşımını Bitirecek Bir Özellik Hazırlığı

Geçtiğimiz günlerde kullanıcıların tepkilerini çeken fiyat artışlarından sonra Netflix, şimdi de şifre paylaşımını engellemeye yönelik bir özelliği test etmeye başladı. Bu özellikle birlikte bir hesabı yalnızca aynı evde yaşayan aile bireyleri kullanabilecek. Kullanıma ne zaman sunulacağı belli olmamasına rağmen bu özellik şimdiden bir çok insanın gündemine oturmuş durumda.

Bildiğiniz üzere şuan da Netflix tek bir abonelik üzerinden farklı kullanıcılar tarafından kullanılabiliyordu.Bunun önündeki tek engel paketlere göre aynı anda çok fazla kişinin izleyememesi durumuydu. Ancak bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar, hesabın sahibi olduğunu onaylamak durumunda kalacaklar.

netflix

Netflix’in şuanda denemekte olduğu bu özellikte, kullanıcılara e-posta veya kısa mesaj yoluyla bir kod göndererek doğrulama yapmak zorunda bırakacaklar. Eğer bu doğrulama yapılmazsa kullanıcıdan yeni bir hesap açılması istenecek.

Netflix’ten gelen açıklama ise şu yönde. ”Netflix hesaplarını kullanan kişilerin bu hesapları kullanma yetkisine sahip olup olmadıklarını anlayabilmek amacıyla bir test yürütüyoruz.”

Ortak olarak kullanılan bu hesaplar için çalışma yürüttüğü belli olan Netflix bu zamana kadar bununla ilgili bir şey yapmamıştı. Bu özelliğin ne zaman devreye gireceği açıklanmasa da test aşamasına gelmiş olması çok geçmeden hayatımızda yer alacağının sinyallerini veriyor.

Bu tarz haberlerden haberdan olmak için bizleri takipte kalabilirsiniz. Bir önceki haberimiz olan Metro 2033 Steam’de ücretsiz oldu haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Netflix’e ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir