Menü Kapat

Rainbow Six Siege İnceleme

Rainbow Six Siege İnceleme; Rainbow Six Siege Sistem Gereksinimleri

Rainbow six siege 5v5 fps türünde diğer fps oyunlarına nazaran daha fazla taktik,düşünce ve takım oyununa dayalı bir oyundur.

An itibariyle oyunda 58 adet operatör bulunmaktadır.

 

DRONELARIMIZ MI VAR? 

 

Diğer oyunlara nazaran daha fazla taktiğe dayalı bir oyun olduğunu söylemiştik. Evet, sadece saldırı yapan takımın kullanabildiği minik dronlarımız var. Peki neden sadece saldırı takımı böyle bir özelliğe sahip? Bunun için hiç endişe etmenize gerek yok çünkü savunma takımı da sadece kendilerinin bakabildiği kameraları var. Haritaların belirli bölümüne yerleştirilmiş olan bu kameralarla düşman hangi bölgeden geliyor ve saldırısını nereden gerçekleştiriyor diye bakarak ona göre oyununuzu sergileyebilirsiniz. Ancak kameralar ve dronlar elbette kırılmaz değil bunu unutmamakta fayda var, eğer yerlerini biliyorsanız tek mermi ile yok edebilirsiniz.

2178650999_preview_dronefoto

RAİNBOW SİX SİEGE PAY TO WİN Mİ?

Her oyunda olduğu gibi insanların oyunu satın almadan önce merak ettiği şeylerden birisidir bu soru. Peki Rainbow Six Siege pay to win mi?  Bu sorunun cevabı hayır. Rainbow Six Siege pay to win sistemli bir oyun değildir. 58 tane operatör olduğuna değinmiştik ve her sezon bu sayı artmaktadır. Bu operatörleri nasıl açacağımızın cevabı ise çok basit. Oyunu oynamak. Oynadığın her oyun başına Renown adı verilen nam puanlarından kazanırsınız ve nam puanınızla istediğiniz operatörleri açabilirsiniz. Bir çok silah ve operatör kostümleri de bu oyuna çeşitlilik katmakta olup bunları da nam puanınızla açabilirsiniz.

OYNANIŞ MEKANİKLERİ NASIL ?

Herkesin oyun alırken en çok önem verdiği şeylerden birisi de budur. E haklı olarak bir oyunun hikayesi, grafikleri ne kadar iyi olursa olsun eğer mekanikleri kötüyse beklendiği zevki vermeyebilir. Bu oyunumuzun oynanış mekanikleri nasıl sorusuna geri dönecek olursak, bizim fikrimizce gayet iyi olduğunu söylemek gerekiyor. Silahlarınıza istediğiniz eklentileri takıp ona göre oyununuzu sergileyebilirsiniz. Hızlı koşma, sessiz yürüme, eğilme ve yere yatmak gibi komutlar bulunmakta olup, q ve e tuşlarıyla gövdenizi hareket ettirmeden sadece kafanızı hareket ettirip istediğiniz yere eğim koyabiliyorsunuz. Defans tarafı duvarları güçlendirip, kapılara pencerelere barikatlar kurabilirken; atak tarafı da bunları kırabilir, patlatabilir. Nereden ne çıkacağı hiç belli olmayan bu oyunda ,oynanış konusunda büyük eksikliğini hissettiğimiz bir şeyle karşılaşmadık ancak her insanın görüşlerinin farklı olduğunu da unutmamak gerekir.

OYUN MODLARI VE HARİTALAR

 

Hızlı maç, Derecesiz ve Dereceli modlarının yanı sıra antrenman modu, özel oyun modu gibi modlar bulunmaktadır. Birbirlerinden çok fazla farkları olmasa da bazen etkinlik olarak farklı oyun modları da getirilebilmektedir. Haritalar konusunda ele alacağımız kısım dereceli oyun modu olacak çünkü genel kitlenin asıl hedefinin orası olduğunu görebilmekteyiz. Dereceli oyun modunda oynayabileceğiniz toplam 11 tane haritamız mevcut. Her oyun başlangıcında karşımıza 3 harita seçeneği çıkar ve iki takım da bunlardan birisini engeller, sonuç olarak çok fazla harita olmaması sebebiyle üst üste aynı haritayı çokça oynayabilirsiniz ve bu bazen can sıkıcı olabilir.

Özetlemek gerekirse atak ve defans yapan tarafların eşsiz taktiklerle mücadelelerine tanık olduğumuz bu oyuna 7/10 puan rahatlıkla verebiliriz.

Rainbow Six Siege Sistem Gereksinimleri

Rainbow Six Siege beğendiniz, videolarına baktınız ve almaya karar verdiniz fakat bilgisayarınız kaldırıyor mu diye merak ediyorsanız işte sizler için Rainbow Six Siege sistem gereksinimleri.
 

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (64 bit zorunlu)
İşlemci: Intel Core i3 560 @ 3.3 GHz veya AMD Phenom II X4 945 @ 3.0 GHz
RAM: 6GB
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 460 veya AMD Radeon HD 5870 (DirectX-11 destekli ve 1GB VRAM)
HDD: 61GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64 bit zorunlu)
İşlemci: Intel Core i5-2500K @ 3.3 GHz veya better or AMD FX-8120 @ 3.1 Ghz ya da daha iyisi
RAM: 8GB
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 (veya GTX760 / GTX960) veya AMD Radeon HD 7970 (veya R9 280x [2GB VRAM] / R9 380 / Fury X)
HDD: 61GB

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir