Menü Kapat

Sea of Thieves İnceleme

Çoğu oyuncunun favorisi olan ve Microsoft Xbox’ın yapmış olduğu popüler oyun Sea of Thieves incelemesi ile karşınızdayız. Bu yazımızda sizler için oyunun genel incelemesi, sistem gereksinimlerine ve oynanışına bakacağız. Eğer oyunu alıp almama arasında gidip geliyorsanız bu inceleme büyük oranda etki edecektir. Gelin incelemeye geçelim.

Sea of Thieves Microsoft; Xbox’ın geliştirmiş ve yayınlamış olduğu korsan, denizcilik oyunu. Bu oyunda isterseniz sadece gemiyle seyahat edip görev yapabilirsiniz isterseniz de başka korsanlara karşı pvp savaş yapabilirsiniz. Oyunda birçok görev ve boss bulunuyor bu görevlerin yanında oldukça fazla sayıda gizemli şeyler barındırıyor. Oyunda iki adet mod bulunuyor. Bu modlardan birisi 8 gemi ile birlikte herkesin birbirine karşı savaştığı mod. Bu modda görev yapma veya pve tarzı öğe bulunmuyor sadece savaş yapıp en fazla gemiyi batıran takım en fazla puanı kazanıyor ve lider oluyor. Süre bitiminde en fazla puana sahip takım kazanıyor ve ödüller elde ediyor.

Bir diğer mod ise Sea of Thieves’in kendisi olan serbest mod. Bu modda istediğinizi yapabilirsiniz. İsterseniz sadece gemiyle etrafta dolaşabilirsiniz ya da outpostlardan görevler alıp onları yapabilirsiniz. İsterseniz de belirli zamanlarda ortaya çıkan eventleri yaparak savaşabilirsiniz. Bunların yanında eğer düşman gemisi ile karşılaşırsanız başka oyunculara karşı da savaşabilir ve ganimet elde edebilirsiniz.

Sea of Thieves 1-4 kişi ile oynanabiliyor isterseniz tek başınıza isterseniz 4 kişi birlikte oynayabilirsiniz. Açıkça söylemek gerekirse tek başınıza oynamak genel olarak zor, eğer biraz deneyim elde ederseniz tek başınıza oynayabilirsiniz fakat tek başınızayken 4 kişilik bir takıma denk gelirseniz savaşmak oldukça zor olacaktır.

sea of thieves wallpaper1920x1080

Sea of Thieves Oynanış

Sea of Thieves’te bir önceki başlıkta söylediğimiz gibi 1-4 kişi ile oynayabilirsiniz ve oyunda 3 farklı gemi çeşidi var. Bu gemilerden istediğinizi seçerek oynayabilirsiniz. Oyunda 4 adet silah bulunmakta bunlar; kılıç, tabanca, pompalı ve keskin nişancı tüfeği. Silah derken bu silahlar otomatik değil sadece tekli sıkabilen ve 5 mermi kapasitesi olan tekli silahlar.

Ayrıca oyun içinde görev yaparak hazine sandıkları veya kurukafa gibi çeşitle eşyaları satarak para kazanabilirsiniz. Bu paralar ile geminizi kişileştirebilir yeni kostümler alabilirsiniz. Sadece gemi değil giydiğiniz kıyafet veya sahip olduğunuz silahın görünüşünü değiştirebilirsiniz.

Bunların yanında görev yapmaktan sıkıldıysanız haritada belirli zamanlarda rastgele şekilde eventler bulunuyor. Bu eventler Reaper’s Chest gibi eventlerdir. Her birisi farklı içeriğe sahip. Bunlara ek olarak oyunda 9 farklı kitap bulunuyor bu kitapları farklı outpostlardan alarak hikayeyi takip edebilirsiniz ve kitaptaki bulmacaları çözerek ganimet elde edebilirsiniz.

Oynanış için son söylemek istediğimiz şey ise oynanış olarak oldukça zengin ve zevkli yapıya sahip fakat tek başınıza oynarken sıkılma ihtimaliniz var. Daha fazla zevk almak için arkadaşlarınızla satın alarak veya Xbox Game Pass alarak oynayabilirsiniz. Bu oyunun Steam fiyatı 61 TL eğer indirim döneminde denk gelirseniz oldukça ucuz bir fiyata satın alabilirsiniz. Eğer ben satın almak istemiyorum derseniz de ilk ay 6 TL olan Xbox Game Pass alabilirsiniz ve bunun yanında yüzlerce oyun oynayabilirsiniz.

sea of thieves

Sea of Thieves Sistem Gereksinimleri

Minimum:

  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • İşlemci: 2,6 GHz’de Intel Q9450 veya 3,3 GHz’de AMD Phenom II X6
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 650 veya AMD Radeon 7750
  • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan

Önerilen:

  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • İşlemci: 3,5GHz’de Intel i5 4690 veya 3,6 GHz’de AMD FX-8150
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 770 veya AMD Radeon R9 380x
  • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan

Sea of Thieves Kaç GB

Eğer Sea of Thieves kaç gb diye soracak olursanız oyun güncel olarak 55 GB disk alanı kullanmakta ve belirli zamanlarda yeni güncelleme gelerek veya yeni sezon gelerek kapladığı alan artabiliyor bazı güncellemelerle eski dosyaları silip yenilerini yüklediği için yeterli alanınız yoksa yer açmanıza gerek yok.

Eğer Sea of thieves trailerini izlemek isterseniz buradan izleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan The Falcon and The Winter Soldier incelememizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Oyunun Steam mağazasına ulaşmak isterseniz buraya Xbox Game Pass’e ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Buraya tıklayarak da Sea of Thieves’in kendi internet sitesine ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir