Menü Kapat

Son Zamanlarda Çıkmış 10 İyi Film

Son Zamanlarda Çıkmış 10 İyi Film

Karantina günlerinde insanlar vaktini daha çok dizi film izleyerek ve kitap okuyarak geçirmeye başladı. Film izlemek kadar zamanınızın boşa gitmeyeceği, keyif alacağınız bir film izlemek de önemli. Bu yüzden size son zamanlarda çıkmış 10 iyi filmi sıraladık.

The Call – Telefon

telefon film

Kore yapımı, bilim kurgu ve gerilim türündeki bu yapımda; ana karakter (Seo-Yeon), geçmişte yaşayan bir kişiden (Young Sook) garip telefonlar almaya başlar. İki karakter aynı evde olduklarını fakat farklı zaman diliminde olduklarını anlarlar. İlk bakışta arkadaş olmaya başlayan Seo-Yeon ve Young Sook’un arkadaşlıkları çok uzun sürmeyecektir. Young Sook kendi kaderini kurtarmak için Seo-Yeon’un geçmişiyle ve hayatıyla oynar.

Filmin konusuyla ilgili daha fazla ne söylersem spoiler olacak dostlarım.

Film genel olarak sizi içine çekmeyi ve gerilimde tutmayı çok güzel başarıyor. Bunun yanında konusunu da çok güzel işlemişler. Ancak senaristler o kadar kafanızı karıştırmaya çalışmışki dikkatli bir şekilde izlemekte fayda var.

Zack Snyder’s Justice League

justice league

Rakibi olan MCU’ya göre filmleri o başarıya ulaşamamış ve biraz sönük kalmış olsa bile DC bu sene birçok hayran kitlesinin yüzünü güldürmeyi başardı. Justice League hayranlar tarafından hayal kırıklığı olarak görünen bir film olsa da Zack Snyder’ın yönetmenliğini yaptığı versiyonu çoğu kişiyi tatmin etmiş bulunmakta. Şunu söylemekte fayda var ki tamamen yeni bir film değil, sadece eski versiyonun farklı sahneleri eklenmiş hali diyebiliriz. Filmin uzunluğunun 4 saat olması başta beni korkutmuş olsa bile zamanın nasıl geçtiğini pek anlamadım. Genel olarak sürükleyici ve kendini izlettiriyor. Ayrıca ucu açıkta bırakılmış ve kafada soru işaretleri bırakan birçok detay da bu yeni sahnelerle açıklanmış oluyor. Eğer süper kahraman filmlerini izlemekten keyif alıyorsanız size tavsiye edebileceğimiz güzel filmler arasında yerini alan bir yapımdır.

Moxie

moxie

Moxie İmbd puanı pek yüksek olmasa bile benim izlerken keyif aldığım, güzel konusu olan bir film olarak listemizde kendine yer etmeyi başarıyor. Film; Vivian Carter isimli bir lise öğrencisinin gittiği lisedeki cinsiyetçi kuralları ve saygısız erkek arkadaşlarını protesto etmek amacıyla feminist bir devrim başlatmasını konu ediniyor. Annesinden de ilham alarak bir ekip kurmayı başaran Vivian’ın verdiği mücadele tüm tabuları yıkmaktadır.

The White Tiger- Beyaz Kaplan

the white tiger

The White Tiger; 2021 yılında çıkmış olup pek çok kişi tarafından olumlu yorumlar almayı başarmıştır. Hindistan’daki sınıf kavgasını, kadın-erkek ve Müslüman- Hindu çatışmasını etkili bir şekilde anlatıyor. Konusu: Akıllı ve hırslı bir genç olan Balram Halwai, fakir bir köylüdür. Amerika’dan yeni dönen Ashok ve Pinky’nin şoförü olan Balram, işini en iyi şekilde yapmaya çalışır. Patronu sayesinde bilmediği bir dünya ile tanışan Balram, bu dünyaya asla erişemeyeceğini düşünür. Bu adaletsiz sisteme isyan eden Balram, zengin olmak için bambaşka bir yol dener.

Senin İçin Çıldırıyorum

senin için çıldırıyorum film

Birlikte geçirdikleri harika gecenin ardından Adri, barda tanıştığı o kızı bulmaya niyetlidir. Ancak bulduktan sonra da her şey çok kolay olmayacaktır çünkü Carla’yı görebilmesinin tek çaresinin onun kaldığı psikiyatri kliniğine yatmak olduğunu farkeder. Bunca şeyi göze aldıktan sonra Carla’nın ona olan soğuk tavırları ise bu sefer de girdiği klinikten çıkma çabalarına yerini bırakır. Genel olarak aşk temasının ön planda olduğu ancak birçok kez gülümseten ve birçok kez de düşündüren bir yapım olduğundan bu listede yer almayı hakediyor.

The Dig – Kazı

the dig

Carey Mulligan’ın başrol aldığı film İkinci Dünya Savaşının öncelerini anlatıyor. Edith Pretty arazisinde bulunan höyüklerde arkeolog Basil Brown’ın kazı yapmasına izin verir. Yapılan kazılar sonucu ortaya önemli bulgular çıkar. Bu bulgular ise İngiltere’de büyük olay olur. Dram ve tarih türünde yer alan film insanın kalbini ısıtacak türden.

Red Dot – Tehlikeli Nokta

red dot

Korku ve gerilim türünü seviyorsanız eğer bu filme bir göz atabilirsiniz. İlişkilerinde sorunlar yaşayan David ve Nadja monotonluktan kurtulmak ve hayatlarına eğlence katmak amacıyla İsveç’in kuzeyine kamp yapmaya giderler. Başlarda her şey yolunda gidiyor gibi gözükse de çok geçmeden tehlike çanları çalmaya başlayacaktır. Aniden kırmızı bir lazer nokta belirdiğini farkeden çift, bir tetikçinin hedefi haline gelmiş ve vahşi doğaya kaçmak zorunda kalmışlardır.

Donma Noktası

donma noktası

6.2 İmdb puanına sahip, az mekanlı ama buna rağmen akıcı, güzel bir film olan Donma Noktası bu listede kendine yer buluyor. Güzel konu ve oyunculuklara sahip bu film size vakit kaybı yaşatmayacak, izlerken zevk alacağınız bir deneyim sunuyor. Konusu: Görevli olduğu mahkum nakil aracında saldırıya uğrayan bir polis memurunu anlatıyor. Hem buz gibi soğukla hem de mahkumlarla bir savaş vermek zorunda kalır. 29 Ocak 2021 tarihinde Netflix tarafından yayınlanan filmin uzunluğu ise 1 saat 46 dakikadır.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü ?

sen hiç ateş böceği gördün mü film

Yılmaz Erdoğan tarafından 1998 yılında yazılmış, aynı adlı tiyatro oyunundan sinemaya uyarlanmış bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Ailesiyle ile birlikte yaşadığı çevreye uyum sağlamaya çalışan ve üstün zekalı bir çocuk olarak dünyaya gelen Gülseren’i anlatıyor. Oyuncu kadrosunda ise Demet Akbağ, Yılmaz Erdoğan gibi isimler yer almakta. Tiyatroda çıktığı zamanlar 1 milyon insan tarafından izlenen bu yapım kısa sürede tekrardan adından sıkça söz ettirmeyi başarmış bulunmakta.

Palmer

palmer

Üniversite döneminde oldukça popüler olan futbolcu Eddie Palmer, bir cinayet ile suçlanarak 10 yıl hapis cezası yatar. Sonunda cezası bittikten sonra yeni bir hayata başlamak isteyen Palmer, büyükannesinin yanına döner. Ancak geçmişten gelen bazı sorunlar ile yüzleşmek zorundadır. Her şeyin arasında, annesi tarafından terk edilmiş bir çocuğun da sorumluluğunu üstlenir. Dram türünde olan bu yapımın başrolünde ise Justin Timberlake bulunmaktadır.

Bir önceki haberimiz olan Red Dead Redemption 2 incelemesini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Netflix’te bulunan film ve dizileri izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir