Menü Kapat

Steam İndirimleri Ne Zaman; Steam İndirim Tarihleri 2021

Birçok oyuncu Türkiye standartları altında oyun oynamanın hem bilgisayar bakımından hem de oyun fiyatları bakımından ne kadar zor olduğunun farkında. Böyle olduğu için oyuncular oyun alıp oynamakta zorluk çekiyorlar. Steam indirimleri de Türk ve global oyuncuları bunun gibi dertlerden kurtarıyor. Gerek dolar kurunu Türkiye için 2 TL civarında tutması, gerekse büyük ve sık indirimler yapması dolayısıyla birçok oyuncu Steam’i tercih ediyor.

Gelelim Steam indirimlerinin ne zaman olduğuna.

İlk olarak Steam hafta boyu indirimler uygulamaktadır. Belirli oyunlara indirim uygulayarak büyük bir fırsat zamanı beklemeden böylece oyunları alabilirsiniz.

  • Steam hafta boyu indirimleri – Pazartesi 20.00’da başlayıp 1 hafta boyunca devam ediyor.
  • Steam hafta ortası çılgınlığı – Salı 20.00’da başlayıp Cuma 20.00’a kadar devam ediyor.
  • Steam hafta sonu indirimleri – Perşembe 20.00’da başlayıp Pazartesi 21.00’a kadar devam ediyor

Bunlar Steam’in uyguladığı hafta indirimleri olarak geçmektedir. Bunlar haricinde belirli zamanlarda büyük indirimler uygulamaktadır. Gelin bu büyük indirimlerin ne zaman olduğuna bakalım.

steam indirim tarihleri

Steam İndirim Tarihleri 2021

Steam’da gerçekleşen bu büyük indirimler her yıl belirli zamanlarda bir süre devam edecek şekilde yapılmaktadır. İndirim tarihleri kesin olmamakla birlikte yıl içinde bir süre sonra indirim tarihleri yayınlanmaktadır. Böylece oyuncular oyun almak istediklerinde hemen almak yerine indirim tarihlerini bekliyorlar ve alacakları oyunu daha ucuza alıyorlar. Sizler de indirim tarihlerini bekleyerek almak istediğiniz oyunları daha ucuz bir şekilde satın alabilirsiniz. Gelelim Steam 2021 yılının indirim tarihlerine.

  • Steam Sonbahar İndirimi 2020: 25 Kasım 2020 – 1 Aralık 2020
  • Steam Kış İndirimi 2020: 22 Aralık 2020 – 5 Ocak 2021
  • Steam Yılbaşı İndirimi 2020: 22 Aralık – 5 Ocak 2021
  • Steam Ay Takvimi Yeni Yılı İndirimi 2021: 11 Şubat 2021 – 15 Şubat 2021
  • Steam Remote Play Together: 25 Mart 2021 – 29 Mart 2021
  • Steam Next Fest: 16 Haziran 2021 – 22 Haziran 2021
  • Steam Yaz İndirimi 2021: Haziran 2021 – Temmuz 2021

Steam İndirimleri Ne Kadar Sürüyor?

Steam yaz ve kış indirimleri en büyük indirim etkinlikleri ve en büyük indirimin yapıldığı zamandır. Bu iki indirim zamanı yaklaşık 2 hafta boyunca devam etmektedir. Bu iki etkinlik dışındaki etkinlikler genellikte birkaç gün ile bir hafta arasında gidip gelmekte. İndirimler geldiğinde elinizi çabuk tutup almak istediğiniz oyunları almanızda fayda var çünkü bir indirim etkinliğini kaçırdığınızda uzun bir süre beklemeniz gerekir.

Bir Sonraki Steam İndirimleri Ne Zaman?

Şuanda bu yazının yazıldığı tarih olan 26 Mart 2021 tarihinde Steam Remote Play Together indirimi bulunmaktadır. Bu indirim boyunca Steam, remote play desteklenen birçok oyuna indirim sunmaktadır. Böylece Human Fall Flat, Stardew Valley, A Way Out tarzı oyunları satın alarak arkadaşlarınızla beraber oynayabilirsiniz. Bu indirim 29 Mart tarihine kadar devam edecek.

Bu indirimden sonra ise Steam Next Fest etkinliği geliyor next fest dediğimde aklınız karışmasın yeni bir etkinlik türü mü diye bu etkinliğin eski ismi Steam Oyun Festivali. Steam sadece isim değişikliği yaptı ve eskiden olduğu gibi aynı etkinliği sunmaktadır. Bu etkinlikte ise oyunların geliştirilmeleri hakkında bilgi edinebilirsiniz ayrıca yeni çıkacak oyunların demolarını oynayarak oyun hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bunların yanında özel indirimler uygulanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Netflix Dizi Önerileri yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca Steam’in mağazasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir