Menü Kapat

The Forest İnceleme

The Forest İnceleme

The Forest çıktığı günden bu yana oldukça beğenilmiş ve oynayanının çok olan bir oyundur. Hem tek başınıza hem de arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz bu oyunu gelin hep birlikte inceleyelim.

the forest 1920x1080

The Forest Hikaye

The Forest’ı düşününce birçok insan oyunu sadece hayatta kalma ve bir şeyler inşa etme olarak düşünüyor fakat aslında oyunun oynadıkça öğrenebileceğiniz bir hikayesi var. The Forest hikayesi: Oğlumuzla birlikte uçakta seyahat ederken uçağımız kaza yapıyor ve bir adaya düşüyor. Uçak düştükten sonra  adada bulunan yamyamlar oğlumuz kaçırıyor. Uçakta tek sağ kalan biz dışarı çıkıyoruz ve doğada ve yamyamlara karşı hayatta kalmaya çalışıyoruz. Oyundaki asıl amacımız oğlumuzu ararken hayatta kalmak ve bulduktan sonra düştüğümüz adadan kaçmak. Belirli bir süre geçirdikten sonra mağaralarda bulunan eşyalarla kendimizi geliştiriyor ve oğlumuzun olduğu yere gidiyoruz. Oğlumuzun kaçırıldığı yere indiğimizde fark ettiğimiz şey ise uçağın bir kaza sonucu değil kasıtlı olarak düşürüldüğü oluyor. Adada bulunan laboratuvarda deney yapan birisi uçağı düşürüp yamyam üretiyor. Oyunun sonlarına doğru ise oglumuzu bulup adadan kaçıyoruz.

The Forest Oynanış

Bu oyunda yapabileceğiniz birçok şey bulunuyor. İsterseniz ev yapabilir isterseniz de bir sandal yapıp onunla suda dolaşabilirsiniz. Gün geçtikçe sizlere saldıran yamyamlar daha da güçleniyor bu yüzden günleri kendinizi savunabilecek şeyler üretmeniz gerekiyor. Oynanış olarak bakacak olursak The Forest oldukça sade bir yapıda duruyor. Oyuna küçük bir balta ile başlıyorsunuz isterseniz etraftan topladığınız taş, çubuk, ip gibi şeylerle kendi baltanızı yapabilir isterseniz de mağarada bulunan güçlü baltayı alabilirsiniz. Mağaralarda bir sürü gelişmiş eşya bulunuyor.

 

 

The Forest Sistem Gereksinimleri

The Forest sistem gereksinimleri ortalama bir bilgisayar gerektiriyor. Oyunun grafikleri açık dünyaya göre gayet güzel.

Minimum:

  • İşletim Sistemi: Windows 7
  • İşlemci: Intel Dual-Core 2.4 GHz
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8800GT
  • Depolama: 5 GB kullanılabilir alan

Önerilen:

  • İşletim Sistemi: Windows 7
  • İşlemci: Quad Core Processor
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 560
  • Depolama: 5 GB kullanılabilir alan

The Forest şuan steamda indirimde eğer bu indirimden yararlanmak istiyorsanız buraya tıklayarak Steam’in mağazasına gidebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Fairy Tail incelemesini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir